Poznejte historii
hotelu Prince de Ligne
Poznejte historii
hotelu Prince de Ligne

O hotelu Prince de Ligne

Charles Joseph de Ligne se narodil v Bruselu , 23. května 1735 Claudimu Lamoralovi II.,šestému knížeti rodu de Ligne a Elizabeth, kněžně de Salm.
Matky si příliš neužil, Elizabeth zemřela, když bylo Charlesovi sotva pět let. Byl vychováván strýcem, knížetem Ferdinandem, a domácími učiteli.
Různorodost jejich zaměření nechávala Charlese nahlížet od dvorní etikety, přes literaturu, divadlo, či filosofii, až po znalosti potřebné pro bitevní pole.
Princ de Ligne byl skvělý válečník, politik, zábavný spisovatel autor memoárů, zábavný spisovatel, pravý aristokrat.
Princ de Ligne se během svého pestrého života setkal s celou řadou státníků jako byli Ludvík XV, Ludvík XVI , Marie Antoineta, Madame du Barry, Marie – Theresie, Kateřina Veliká.
Přátelil se s Potěmkinem, Talleyrandem, Casanovou, Goethem, Voltairem, Rousseauem a s mnoha dalšími významnými osobnostmi své doby.
Blízký vztah měl k Germaině de Stael. Šlo o ženu, jejíhož ostrého pera i jazyka se bál i Napoleon, a která v časech nejtvrdšího pronásledování hledala azyl také v Teplicích.
Zatímco ve Vídní probíhá kongres o poválečném uspořádání Evropy Charles Joseph de Ligne umírá ve svém vídeňském domě dne 13. prosince 1814, poté, co ho v bezvědomí a napůl zmrzlého, naleznou v parku.
Služby pro naše hosty

Hotel Prince de Ligne disponuje celkem třiatřicetipokoji. Pokoje jsou rozprostřeny mezi všechny čtyři patra hotelu. Některé z pokojů nabízejí výhled na Zámecké náměstí, další potom do klidného dvora za hotelem. Každý pokoj disponuje vlastním sociálním zařízením a sprchovým koutem nebo vanou.